Materská škola Cigeľ

Oslava dňa matiek

Milé mamičky, srdečne vás pozývame

na oslavu Dňa matiek,

ktorá sa uskutoční dňa 10.5.2024 v kultúrnom dome Cigeľ o 17.00 hodine.

Vaše deti sa budú prezentovať pripraveným kultúrnym programom a veľmi sa na vás tešia.

Do KD treba prísť najneskôr o 16.50 hodine.

Ďakujeme za porozumenie

V mesiaci máj máme naplánované:

- 10.5.2024 = Vystúpenie detí v kultúrnom dome pri príležitosti Dňa matiek (piatok o 17.00hod.)

- 13.5.2024 = Logopedické a grafomotorické cvičenia od 8.00hod. (Paedr. A.Kadášiová, Mgr. K.Klinková z                             CPPPaP, Prievidza)

-13.5 - 17.5.2024 = Zápis detí do materskej školy

-24.5.2024 = Výlet do hvezdárne Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

-27.5. - 31.5.2024 = Týždeň detskej radosti ( pri príležitosti MDD)

Pondelok (27.5. športové dopoludnie v areály školy), Utorok (28.5. turistická vychádzka pod vlek), Streda (29.5. výlet do ZOO Bojnice), Štvrtok (30.5. zmrzlinový pohár v pizzérii ), Piatok (31.5.dopoludnie-generálka programu, popoludnie o 16.00hod. vystúpenie detí v KD pri príležitosti 50.výročia založenia školy)

-31.5.2024 = MŠ otvorená iba do 12.30hod., prosíme rodičov, aby si prišli dieťa prebrať v čase

od 11.30h. - 12.30h.

Poobede vystúpenie detí v KD pri príležitosti 50.výročia založenia školy ( o 16.00hod.)

Ďalšie akcie, ktoré  budú ešte v mesiaci  máj naplánované dodatočne, sa včas zverejnia.

Krúžková činnosť v materskej škole:

• Komunikatívny krúžok- Zajko Japi a ja- vedie p. uč. J. Čechmáneková-  deti diagnostikované logopedičkou (každý nepárny pondelok a utorok)
  • Hudobno- pohybový krúžok- vedie p. uč. H. Čičmancová-  prihlásené deti 1.triedy (každý párny utorok)
  • Hudobno- pohybový krúžok- vedie p. uč. I.Čertíková- prihlásené deti 2.triedy (každý párny utorok )
  • Krúžok hry na zobcovu flautu- vedie p. uč. A. Uhlárová- prihlásené deti (každá nepárna streda)
  • Krúžok anglického jazyka- vedie lektorka Mgr. P. Svitková- prihlásené deti z druhej triedy (každý utorok)

Vaše dieťa v materskej škole potrebuje :

• pevné prezuvky (nie šľapky!!!)
  • deti 2.triedy- včielky: vrecko s úborom na TV (tepláky, tričko, cvičky - všetko označiť menom aj vrecko na úbor!!!)
  • ak je dieťa celý deň v MŠ alebo len obeduje- potrebuje: - zubnú kefku - pohár z umelej hmoty (všetko označiť!!! -nezmývateľnou fixkou, alebo vyryť iniciály mena)
  • ak je na celodenný pobyt -vankúš 40 ͯ 60 cm, môže byť aj menší -pyžamo (všetko označiť menom!!!)
  • dieťa potrebuje mať v skrinke aj náhradné oblečenie- spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy, tričko (zabalené v taške), pre prípad, že sa obleje, pociká, zašpiní.......
  • v šatni sa nachádza ružové vedro s označením (zašpinená bielizeň), kde sa odkladajú špinavé veci dieťaťa, sú zabalené a označené menom. Rodičia budú informovaní.
  • rodičia zodpovedajú za čistotu dieťaťa v skrinke (papiere, výkresy, potraviny treba každý deň zobrať domov!!!)
  • rodičia sa nezdržiavajú dlho v priestoroch šatne

Pred nástupom v MŠ vyplníte :

• čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (všetky deti)
  • splnomocnenie k preberaniu dieťaťa (všetky deti)
  • súhlas so zverejňovaním osobných údajov (novoprijaté deti)
  • hromadný informovaný súhlas (všetky deti)
  • ako môžem pomôcť materskej škole ( všetky deti)
  • zápisný lístok na stravovanie ( všetky deti)

Čo najskôr treba priniesť do MŠ:

• prefotený preukaz poistenca – dieťaťa

OZNAM PRE RODIČOV!

Oznamujeme rodičom, že budova ZŠ s MŠ v Cigli sa bude uzamykať o 8.00hod. Preto vás dôrazne žiadame, aby ste deti doviedli do materskej školy do uvedeného času. Ak sa vyskytne situácia, že nebudete môcť prísť do MŠ v uvedenom čase, oznámite túto skutočnosť telefonicky učiteľke, zazvoníte pri vchode do budovy a príde vám otvoriť poverený zamestnanec.

Rodičia nemajú povolený vstup do tried, umyvární, výdajne a jedálne z hygienických dôvodov!

PRE LEPŠIU INFORMOVANOSŤ ODPORÚČAME RODIČOM, ABY SI ČÍTALI DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE NA DVERÁCH A NÁSTENKÁCH V PRIESTOROCH ŠATNE.

SME TU PRE VÁS A VAŠE DETI, PRETO SA PRI AKÝCHKOĽVEK OTÁZKACH A NEJASNOSTIACH INFORMUJTE!!!

Ďakujeme za porozumenie!

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky